Friday , March 5 2021
Lajmi i fundit

Të hënën në Podgoricë: EKSPOZITË E ARTISTËVE NGA ULQINI

Expo (1)Ekspozita e punimeve të Shoqatës së Artistëve Figurativ nga Ulqini me emrin “Reflekset e Mesdheut” do të hapet të hënën, më 25 janar, në hollin ekspozues të Qendrës Kulturore Informative “Budo Tomoviq”, në ora 19.

Punimet e veta në kuadër të ekspozitës, e cila do të jetë e hapur deri më 1 shkurt, do t’i shfaqin: Bilal Nikeziq, Edin Kapllani, Mersiha R. Mavriq, Naser Hasa dhe Vahida Nimanbegu.

Para Podgoricës, Shoqata me këtë ekspozitë ishte mysafire në Qendrën për Kulturë në Bijello Pole dhe në Galerinë Velimir A. Lekoviq në Tivar.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top