Tuesday , April 24 2018
Lajmi i fundit

Të mërkurën në Krajë : PËRURIMI I LIBRIT TË HAJRULLAH HAJDARIT

 

Hajrullah HajdariShoqata e artistëve dhe intelektualëve ARTCLUB të mërkurën më 15.03.2017 në Krajë bën përurimin e librit “Shqiptarët në Mal të Zi nga Kongresi i Berlinit deri më 1941” të autorit Hajrullah Hajdari.

Përurimi mbahet në Shtëpinë e Kulturës në Ostros.

Fillon në ora 12:00.

Për librin do të flasin: Dr. Nail Draga dhe Dr.i Ismail Doda.

Është ky përurimi i dytë e kësaj vepre madhore. Përurimi i parë  është bërë  kohë më parë në Ulqin, saktësisht më 26. 12.2016.

Përndryshe autori i librit, Hajrullah Hajdari është nga Boboshti i Krajës.(Ali Gjeçbritaj)

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top