Friday , August 7 2020
Lajmi i fundit

Të mërkurën në Parlamentin e Malit të Zi: GJEKA PYET KRYEMINISTRIN PËR SUKUBINË

Kryetari i Partisë demokratike (PD) dhe deputet në Parlamentin e Malit të Zi Fatmir Gjeka do të pyes të mërkurën kryeministrin Millo Gjukanoviq kur do të filloj faza e tretë e rikonstruktimit të rrugës Ulqin-Sukubinë. “A planifikon Qeveria zgjerimin e vendkalimit kufitar Sukubinë-Muriqan për arsye të nevojës së tij për kalimin e mallrave”, thuhet më tej në pyetjen që do ja shtroi kryetarit të Qeverisë në kuadër të orës së kryeministrit.

Gjeka është kryetar i Klubit të partive shqiptare (PD dhe Forca e re demokratike), Iniciativës kroate qytetare dhe Partisë liberale në Kuvendin e Malit të Zi.

One comment

  1. Senzacionale!!

    Ske pas cka me vet Djukanoviqin. Ka mujt me shku ke kryetari i Komunes dhe i kishte tregu. Vet e kemi ndigju disa here ne medija nga Cungu qe faza trete fillon te ndertohet ne vitin 2013, mas vere.

    Gjeka vazhdon te jete nje folirant dhe dembel i klases se pare.
    Koha kishte me qen me fillu dikush mi than “Puna e mbare Fatmir”!

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top