Wednesday , May 22 2019
Lajmi i fundit

Të premten nga Plazhi i Vogël: NIS MARSHI PROTESTUES KUNDËR HULUMTIMIT TË NAFTËS

SOS (1)Grupi “SOS për Montenegro” organizon marshin protestues kundër hulumtimit sizmik të naftës dhe gazit në nëndetin e Malit të Zi, e i cili është paralajmëruar për datën 10 nëntor.

Parada do të nis nga Ulqini, të premten me 9 nëntor, në ora 7, nga Plazhi i Vogël, dhe në katër ditët e ardhshme do të mbërrijë deri në Herceg – Novi, që do të thotë se marshi protestues është i gjatë 145 km.

“Ftojmë qytetarët, ekspertët, OJQ-të dhe mediat që të na bashkëngjiten”, thanë nga “SOS për Montenegro”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top