Thursday , October 18 2018
Lajmi i fundit

Të premten: ORGANIZOHET 15-VJETORI I THEMELIMIT TË BKSHMZ-SË

DijaQendra për kulturë në Ulqin së bashku me Bibliotekën e qytetit dhe Bashkimin e krijuesve shqiptarë në Mal të Zi (BKSHMZ) organizojnë 15 vjetorin e themelimit të BKSHMZ-së.

Njëkohësisht do të bëhet përurimi i numrit të 16 të revistës “Dija”.

Të pranishmëve në këtë eveniment do ti drejtohen Ali Gjeçbritaj, Gazmend Çitaku dhe dr. Gani Karamanaga.

Mbrëmja do të mbahet të premten, me 24 nëntor, me fillim në ora 17 në hapësirat e Bibliotekës së Ulqinit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top