Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

Të shtunën nis gara në basketboll: SYNIM KUALIFIKIMI NË SUPER LIGË

Kosarka, BasketbollSezoni garues në Ligën e parë ERSTE në basketboll fillon të shtunën, me 27 tetor.

Në xhiron e parë skuadra e “Ulqinit” pret “Jedinstvon” nga Bijello Pole.

“Forcuam skuadrën e parë, formuam skuadrën e juniorëve ku luajnë shtatë lojtarë nga Ulqini, kemi edhe kadetët”, thotë drejtori i KK “Ulqin” Rizo Hajdarpashiq.

Ai është i bindur që kjo skuadër do të jetë ndër katër skuadrat më të mira dhe do të luajë në plej – of dhe do të luftojë për kualifikim në Super Ligë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top