Thursday , May 28 2020
Lajmi i fundit

Të shtunën: PËRURIMI I LIBRIT I KAPEDAN RAMAZAN PEKUT

Libri, Knjiga, Penkalo, StilografTë shtunën, me 22 shtator, me fillim në ora 17:30, do të bëhet përurimi i librit “Detaria e Ulqinit dhe familja Peku”, i autorit kapedan Xhemal Peku.

Libri i kushtohet detarëve Ulqinak që bënë historinë e detarisë së këtij qyteti ndër shekuj, si dhe të familjeve të tyre.

Përurimi do të mbahet në Galerinë e Qendrës së Kulturës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top