Friday , June 22 2018
Lajmi i fundit

Të shtunën: PËRURIMI I LIBRIT TË RUZHDI HASANAGËS

Të shtunën, me 22 prillRuzhdi Hasanaga, do të bëhet përurimi i librit “Frazeologji dhe fjalë të urta të shqiptarëve në Mal të Zi” të autorit Ruzhdi Hasanaga.

Ky student i Universitetit të Zagrebit me vite dhe plotë pasion ka grumbulluar thesarin popullor të shqiptarëve të Ulqinit dhe Malit të Zi.

Përurimi i kësaj vepre do të fillojë në ora 19 dhe do të mbahet në ambientet e Qendrës për kulturë në Ulqin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top