Monday , May 21 2018
Lajmi i fundit

Teatri “Teuta”: PREMIERA E SHFAQJES “NANA” TË ENJTEN DHE TË PREMTEN

Teatri Teuta, NanaShfaqja e parë me të cilën grupi teatral “Teuta” do t’i prezantohet publikut të Ulqinit do të luhet të enjten dhe të premten, me 16 dhe 17 mars, mëson Portali Ul-info.

Premiera e dramës “Nana” do të organizohet në Sallën e madhe të Qendrës për kulturë, me fillim në ora 20.

Regjinë për këtë dramë e nënshkruan Munib Abazi, asistenti i tij është Edina Mustafiq, skenografinë dhe kostumografin e ka bërë Jetmira Hoxha, muzikën e shkroi Ardian Hasanaga, ndërsa rolet kryesore i luajnë Vjosa Tasholli, Muho Uruçi, Anes Kurti, Albana Kurti – Zeçeviq dhe Bashkim Alaj.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top