Friday , January 15 2021
Lajmi i fundit

TIKA: SË SHPEJTI PËRFUNDOJMË DHE UJËSJELLËSIN NË KRAJË

“Deri në fund të këtij viti planifikojmë të realizojmë edhe 4 deri në pesë projekte të ngjashme në Tivar”, deklaroi në Ostros koordinatori i agjencisë për bashkëpunim dhe koordinim ndërkombëtar të Turqisë, TIKA, Biroll Çetin.

Kjo organizatë ka pajisur me mjete mjekësore ambulancën e rinovuar në qendër të Krajës, e cila të mërkurën është hapur solemnisht.

Çetin tha që TIKA para dy viteve ka filluar ndërtimin e ujësjellësit në Krajë. “Ky projekt është përfunduar dhe shumë shpejt do ti dorëzohet kompetentëve dhe qytetarëve në përdorim”, shtoi ai.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top