Wednesday , August 4 2021
Lajmi i fundit

Tivar: KK “ULQINI” FITUES I TURNEUT

KKAnëtarët e Klubit të Karatesë “Ulqin” fituan vendin e parë në renditjen e përgjithshme të turneut tradicional ndërkombëtarë “Trofeu i Tivarit”.

Në turne i cili u mbajt fundjavën e kaluar “Ulqini” fitoi trofeun me 63 pikë, gjegjësisht dy medalje ari, 15 të argjendta dhe 27 të bronzta.

KK “Ulqini” në këtë garë mori pjesë me 55 garues.

Turneu, i cili u mbajt për të 11 herë, tuboi 1035 garues nga 54 klube të Malit të Zi, Bosnjes dhe Hercegovines, Kroacisë, Serbisë, Maqedonisë, Shqipërisë, Sllovenisë dhe Kosovës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top