Saturday , February 23 2019
Lajmi i fundit

Tivar: SOLEMNISHT FESTOHET PËRVJETORI I PARË I „UNIVERSITETIT ADRIATIK“

imagesUniversiteti më i ri në Mal të Zi, Adriatik, festoi të shtunën, në Tivar në Pallatin e mbretit Nikolla, përvjetorin e parë të themelimit.

Sipas fjalëve të rektorit të këtij institucioni të arsimit të lartë prof. Dr. Srevo Nikiq, anëtarët e Universitetit janë gjashtë fakultete nga Ulqini deri në Herceg Novi.

Ai tha se është krenar në punën e bërë gjatë vitit të kaluar, si dhe prezantoi planet dhe vizionin për të ardhmen.

Në këtë solemnitet ishin të pranishëm edhe përfaqësuesit e Komunës së Ulqinit, ligjëruesit dhe stafi profesional nga Fakulteti për Punë Afariste Mesdhetare.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top