Friday , March 22 2019
Lajmi i fundit

“Tomas Kuk”: EDHE NE DËSHIROJMË TË INVESTOJMË NË ULQIN

Tomas KukNjë nga turoperatorët më të mëdhenj evropian “Tomas Kuk”, deklaroi se është i interesuar që të ndërtojë kapacitetet hotelerike në rivierë të Ulqinit.

Këto ditë në Ulqin, së bashku me partnerët në Mal të Zi, kompaninë “Shajo Group” të Zharko Rakçeviqit, ishte drejtori për investime në tregjet e Evropës Qendrore të “Tomas Kukut” Joakim Sajp,

Ai tha se në këtë moment kjo kompani është në veçanti e interesear për Ishullin e Bunës dhe Plazhin e madh, ku, siç shtoi, dëshirojnë të zbatojnë konceptin e tyre dhe përmbajtjet me të cilat punojnë nëpër botë.

“Tomas Kuk” disponon me 212 hotele dhe ka xhiro vjetore prej nëntë miliard eurosh.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top