Wednesday , March 20 2019
Lajmi i fundit

Tradita vazhdon: EDHE KËTË PRANVERË RIPËRTËRITJA E KALLDRËMIT

Shaqo 1Është bërë traditë që çdo pranverë të bëhet ripërtëritja e kalldrëmit në Çarshinë e Ulqinit.

Meqë bëhet fjalë për qendër të qytetit dhe se jemi në periudhën parasezonale, krijohet komunikacioni i rënduar i cili shkakton pakënaqësi tek qytetarët dhe sipërmarrësit që në atë zonë kanë dyqanet e veta.

Tani nuk do të bëhet rikonstruktimi i kalldrëmit, por, siç njoftuan nga CEDIS-i, po shtrohen kabllot e rrymës.

U tha se punimet do të zgjasin tetë ditë dhe se do të bëhen edhe në rrugën Hafiz Ali Ulqinaku (kah Plazhi i vogël) ku komunikacioni do të zhvillohet me një korsi, në mënyrë alternative.

Para shtatë ditëve u paralajmërua që punimet në sanimin e komunikacionit u gërmuan në periudhën paraprake, për shkak të aktiviteteve në vendosjen e kabllove për nënstacionin “Ulqini i ri” do të përfundohen me 10 Maj.

Reshjet atmosferike kanë shtyrë dinamikën e planifikuar.

One comment

  1. Bukur badh cfar lidersh kena shum mir ecin punt se lidert nuk mvaren prej sezonit
    Ikan mush xhepat mir ata me koh…

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top