Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Turizmi: TË UNIFIKOHET OFERTA E HOTELEVE TË VEGJËL

Panorama Jadran. Mala plazaNjë nga problemet më të mëdha të turizmit të Ulqinit është mungesa e hoteleve. Por, derisa ato priten, duhet të unifikohet oferta e hoteleve të vegjël në të cilët ka rreth 2 mijë shtretër, mendojnë ekspertët.

“Pronarët e hoteleve të vegjël duhet të themelojnë firmën e përbashkët për shitje dhe që bashkërisht të marrin pjesë në tregje. Kështu, kur prezantohen me 15-20 dhoma, nuk janë interesant për turoperatorët”, thotë punëtori i vjetër turistik Xhaudet-Xho Abazoviq.

Ai vlerëson që në këtë mënyrë riviera e Ulqinit do të jetë interesante për tregjet e europës perëndimore dhe që me këtë do të mund të zgjatet sezoni turistik.

One comment

  1. Mas shkoni me fol ma ksi nebulozash, mu bashku ulqinakt isht utopi. Kta dojn me ja xjerr syt njini tjetrit veres, jan n gjendje mu rrah e mu captu per nji turist, shikojn si me ja shti njini tjetrit thiken n shpin e ja mu bashku. Neve na duhen hotelet e mdhenj, kta t vogelt nuk bijn turista ma teper se 50 dit, n dasht t bashkumun, n dasht pa bashku

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top