Friday , March 5 2021
Lajmi i fundit

UDSH: DËNOJMË ASHPËR SULMIN NDAJ AUTOBUSIT NGA KOSOVA

UDSH-logoUnioni Demokratik i Shqiptarëve në Mal të Zi dënon ashpër sulmin ndaj autobusit  të agjencisë turistike “Gjafa Tours” nga Kosova, në qytetin e Beranes.

“UDSH vlerëson se veprimet e tilla, të cilat krijojnë maltretime  të udhëtarëve duhet të dënohen rreptësishtë. Ftojmë autoritet e shtetit dhe organet  e rendit që të zbardhin sa më parë  rastin dhe të marrin masa sipas ligjit  kundër autorëve të këtij sulmi, si dhe të sjellin  para drejtësisë kryerësit e këtyre veprave të shëmtuara”, thonë nga Shërbimi për informim i UDSH-së.
Ato theksojnë se lëvizja e lirë  e pa pengesë është  parim themelor i BE-së dhe përkushtim  i deklaruar institucional .
“Urojmë që këto raste të jenë një e shkuar e hidhur”, përfundojnë nga kjo parti nacionale shqiptare.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top