Friday , April 3 2020
Lajmi i fundit

Ujësjellës dhe Kanalizimi: PAS 20 VITESH PO RIPAROHET STACIONI I FEKALEVE NË GJERANA

fuad-haxhibeti-1Nga Ndërmarrja Publike „Ujësjellës dhe Kanalizimi“ njoftojnë se po punojnë në mënyrë intensive në realizimin e një sërë projektesh që kanë për qëllim përmirësimin e infrastrukturës së ujësjellësit dhe kanalizimit në këtë komunë.

Siç theksohet, po vijojnë punimet për riparimin e stacionit të fekaleve në Gjerana, të cilët do të zgjasin deri të hënën e ardhshme.

„Është interesante që riparimi i këtij objekt po bëhet pas 20 vitesh“, tha drejtori i NP „Ujësjellës dhe Kanalalizime“ Mr. Fuad Haxhibeti.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top