Friday , January 15 2021
Lajmi i fundit

Uji: FATURA MESATARE PËR PERSONAT FIZIK NË ULQIN RRETH 12 EURO

Kroni, Uji, Cesma, VodaFatura mesatare e qytetarëve për furnizimin publik me ujë dhe menaxhimin e ujërave të zeza komunale në Ulqin është 12,33 euro, tregojnë të dhënat e Agjencisë Rregulluese për Energjetikë.

Nga ana tjetër, faturat për personat juridik janë pesë herë më të larta, pra mesatarisht 65,64 euro.

Nga kjo Agjenci presin që çmimi i ujit për personat juridik në Ulqin vitin e ardhshëm do të rriten për tre për qind.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top