Wednesday , August 12 2020
Lajmi i fundit

Ullishtarët: PRODHIMI MË I DOBËT, POR FRYTI MË I SHËNDETSHËM

Ulliri, Maslina, Ullishta, MaslinadaNë ullishtat e Ulqinit këtë vit mund të pritet vetëm një e katërta e prodhimit të grumbullimit siç ishte para tre viteve, tregojnë vlerësimet jozyrtare të ullishtarëve.

Mirëpo, ato theksojnë se cilësia e ullirit është shumë e mirë dhe kësaj bime të bekuar i konvenojnë temperaturat e larta të cilat akoma mbizotërojnë në këtë hapësirë.

Ditët e ardhshme ullishtat do t’i vizitojnë ekspertët nga Tivari në shoqërinë e përfaqësuesve të Shërbimit këshillues të komunës së Ulqinit, si dhe të ullishtarëve dhe prodhuesve të vajit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top