Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Ulqin: HAJDINAGA DREJTOR I RI I ORGANIZATËS TURISTIKE

Gezim Hajdinaga, Gzim HajdinagaIsh kryetari i Komunës së Ulqinit dhe ministri për pakica në Qeverinë e Malit të Zi, Gzim Hajdinaga, do të jetë drejtori i ri i Organizatës Turistike në këtë qytet, u vendos të mërkurën në mbledhjen e Këshillit Ekzekutiv të këtij institucioni.
Ai në këtë funksion do të zëvendësojë Fatmir Gjeken i cili për shkak të zgjedhjes në postin e deputetit në Kuvendin e Malit të Zi dha dorëheqjen nga k ky funksion.
Hajdinaga, i cili është zëvendës kryetar i Partisë Demokratike, gjatë tre viteve të fundit ushtroi detyrën e drejtorit të Bursës së Energjisë Elektrike.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top