Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Ulqin: KOMUNA ORGANIZON PANAIRIN E PRODHIMEVE VENDORE “FAIR FEST”

Komuna e Ulqinit  më datat 16-18 gusht organizon Panairin e Prodhimeve Vendore “Fest Fest- Ulqin 2019”, në shetitoren e Ranës. Hapja solemne e Panairit do të bëhet me datën 16 gusht, në orën 20:00, me ç’rast do të organizohet një program i begatshëm kulturo-artistik. Në panair produktet e veta do ti ekspozojnë 21 gra sipërmarrëse të Shoqatës të Grave Prodhuese nga Ulqini.

Panairi i prodhimeve vendore “Fair Fest” është aktivitet i cili realizohet në kuadër të projektit “The Femine Side of Quality”, të cilin Komuna e Ulqinit e implementon në partneritet me OJQ MogUL, Bashkinë e Mirditës dhe Qendrën UET nga Tirana.

Projekti financohet nga Bashkimi Evropian, përmes programit për bashkëpunim ndërkufitar  Mali i Zi – Shqipëri, 2014-2020.

Sajam Mogul Opstina

One comment

  1. Larg-nga-Ulqini

    “The Femine Side of Quality”. Gjasat jane qe gjuha shqipe se shpejti te bahet gjuha sekondare ne te gjithe teritoret ku flitet shqip. Tragjedi!

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top