Sunday , February 17 2019
Lajmi i fundit

Ulqin: NËNSHKRUHET MARRËVESHJA PËR USHTRIMIN E PUSHTETIT

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjGati katër muaj pas mbajtjes së zgjedhjeve lokale, në Ulqin të shtunën u nënshkrua marrëveshja për ushtrimin e pushtetit.

Në pushtetin e ri lokal do të jetë Partia Demokratike e Socialistëve, Forca, koalicioni „Zgjohu Ulqin“, të cilin e prinë Partia Demokratike, dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, si dhe Socialdemokratët dhe Partia Boshnjake.

Këto parti në Parlamentin e Komunës do të kenë 30 nga gjithsej 33 mandate.

Para 15 ditësh në postin e Kryetarit të Komunës së Ulqinit u zgjodh Loro Nrekiqi nga PDS-ja.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top