Thursday , July 2 2020
Lajmi i fundit

Ulqin: NGA “UJËSJELLËSI RAJONAL” 40 LITËR UJË NË SEKOND

Uji, voda, VodacomNP “Ujësjellësi Rajonal Bregdeti Malazez” edhe këtë sezon respekton obligimin dhe në mënyrë të vazhdueshme furnizon me ujë territorin e Komunës së Ulqinit.

“Gjatë këtij muaji marrim 40 litër ujë në sekondë, gjegjësisht 15 litër më shumë se në korrik”, tha për Portalin Ul-info drejtori i NP “Ujësjellës dhe Kanalizim” Mr. Fuad Haxhibeti.

Sipas fjalëve të kryetarit të Komunës Loro Nrekiq, kontrata me “Ujësjellësin Rajonal” ka rëndësi të madhe për stabilitetin e sistemit të ujësjellësit, sidomos gjatë sezonit turistik.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top