Tuesday , March 31 2020
Lajmi i fundit

Ulqin: PËRFUNDOI PANAIRI I 19 I LIBRIT, NISËN PËRGATITJET PËR TË 20

PanairiPas gjashtë ditësh, mbrëmë në Ranë përfundoi  “Panairi i 19 i Librit – Ulqin 2019”.

Siç pohojnë organizatorët, ky manifestim i ka përmbushur të gjithë pritshmëritë.

Theksohet se edhe këtë vit u vazhdua tradita e shkëlqyer e takimit, nderimit të librit dhe bisedës rreth librit.

“Mirëpritëm tre ministra, numër të madh të shkrimtarëve të njohur dhe para së gjithash ato që e kanë leximin nevojë të përditshme madje edhe këtu, në det”, thanë organizatorët duke shtuar se tashmë nisen përgatitjet Panairin e ardhshëm, jubilar, të 20 me radhë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top