Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

Ulqin: PRAPË PLAÇKITJE NË XHAMI, ZBULOHEN HAJNAT

Xhamia, DzamiaPunonjësit e Departamentit të Sigurisë në Ulqin zbuluan mbrëmë hajnat të cilët të premten morën paratë nga Xhamia në Krye të Pazarit në Ulqin.

Është zakon në faltoret islame që besimtarët pas namazit të xhumasë të lënë kontributet vullnetare (sadakanë) në xhami, që hajnat patjetër e dinin.

Pak kohë më parë u shënuan rastet e plaçkitjes së parave në pesë xhami në zonën rurale të Ulqinit dhe Tivarit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top