Wednesday , October 16 2019
Lajmi i fundit

Ulqin: PROKURORI I CAKTOI BEQIRAGIQIT 72 ORË HEQJE LIRIE

IMG-27bdde2259790a5d1e710b5dc1db5b6f-VProkurori Themelor Shtetëror në Ulqin Faruk Resulbegoviq të mërkurën mbajti seancën dëgjimore me Sabahudin Beqiragiqin nga Rozhaja dhe solli vendimin për 72 orë heqje lirie, mëson Portali Ul-info.

Këtij personi i ngarkohet vepra penale “uzurpimi i tokës së Komunës dhe ndërtimi pa lajmëruar punimet”.

Beqiragiq në fund të prillit ka kryer punimet në një pjesë të Pyllit të Pishave, kur, si deklaruan disa aktivistë joqeveritar, këshilltarë dhe Lëvizja Qytetare URA, është devastuar hapësira në njërin nga simbolet e qytetit.

2 comments

  1. Mark Shkreli

    Z. Beqiragiq ka mesuar nga pronari i godines prane kishes ne Shtoj, i cili rezistoi dhe fitoi. Turp per qeverine dhe Komunen.

  2. me keqardhje ne shtoj ka shum ashtu por me e keqja esht se ashtu ka shum edhe ne administraten lokale (komun) te cilet ishin dhe jane, pervec nje pakice e vogel.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top