Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

Ulqin: QEVERIA MË NË FUND IA DËRGON KOMUNËS STUDIMIN PËR MBROTJEN E KRIPORES

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjQeveria e Malit të Zi këto ditë ia dërgoi Komunës së Ulqinit “Studimin për mbrojtjen e Kripores së Ulqinit”.

Ky document së shpejti duhet të dal në shqyrtim public, e pastaj parlamenti lokal do të sjellë vendimin për shpalljen e Kripores park të natyrës.

Nga organizatat ekologjike pohojnë se tërë kësaj hapësire unike i nevojitet mbrojtja urgjente formale dhe reale.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top