Thursday , May 28 2020
Lajmi i fundit

Ulqin: VITI MË I NGROHTË PREJ KUR EKZISTOJNË MATJET

Zalazak sunca 2Edhe pse jemi në gjysmën e dytë të nëntorit, temperaturat e ajrit dhe të detit në Ulqinit praktikisht janë të barazuara.

Prej fillimit të vitit deri më sot temperatura mesatare e ajrit në këtë qytet ishte për gati dy shkallë më e lartë se mesatarja e zakonshme vjetore (16,5 gradë Celsius).

Kjo do të thotë se ky është viti më i ngrohtë prej kur në këtë qytet ekzistojnë matjet.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top