Wednesday , August 5 2020
Lajmi i fundit

Ulqinaku M.Tivari: KAPEDAN NË ANIJE 396 METËR TË GJATË!

SafwetiNjë nga detarët më të njohur nga Ulqini Maksut Tivari është kapedan në anijen MSC SVEVA.

Kjo anije është ndër më të mëdhatë në botë dhe i takon një kompanie italo-zvicerane.

Anija është ndërtuar në vitit 2015 dhe momentalisht lundron nën flamurin e Panamasë. Është e gjatë 396 metër dhe e gjerë 59 metër.

Është interesante që diametri i propelerit të motorit të kësaj anije është 10,2 metër.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top