Tuesday , April 24 2018
Lajmi i fundit

URA: DRITAN ABAZOVIQ KANDIDATI I VETËM PËR LIDER TË PARTISË

Dritan Abazoviq, Dritan AbazovicDeputeti në Kuvendin e Malit të Zi dhe Ulqinaku Dritan Abazoviq do të jetë kandidati i vetëm për kryetar të ri të Lëvizjes qytetare URA.

Sipas asaj çfarë mëson “Vijesti”, Abazoviqin e propozuan të gjithë këshillat komunal të kësaj parti.

Këshilli qëndror i LQ URA i cili u mbajt të shtunën vërtetoi listën prej 450 delegatësh të cilët në Kongresin e URA-së, i cili do të mbahet të dielën me 9 prill, do të zgjedhin udhëheqësin e partisë.

One comment

  1. Si shqiptar jam i lumtur qe nje subjekt qytetar me njerez intelektual sic eshte URA do e zgjedh nje shqiptar per kryetar.
    Shpresoj qe Dritanit do ti vij rasti te qeveris dhe te tregohej sa puntor i sinqert eshte.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top