Friday , October 2 2020
Lajmi i fundit

URA: KËSHILLI NË FILLIM TË JAVËS PËR DALJEN NGA PUSHTETI

Dritan Abazoviq, URAKëshilli komunal i Lëvizjes qytetare URA në fillim të javës së ardhshme do të sjell vendimin përfundimtar për daljen nga koalicioni qeverisës në Ulqin, mëson Portali Ul-info.

Në këtë grupim politik pohojnë se për shkak të obstruksioneve të vazhdueshme të disa partnerëve të koalicionit institucionet e pushtetit janë paralizuar.

Në URA vlerësojnë se më e drejtë dhe më efikase do të ishte që të organizohen zgjedhjet e parakohshme lokale, të cilat do të mund të mbahen në prill, kur në zgjedhje do të dalin edhe qytetarët e Tivatit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top