Saturday , January 19 2019
Lajmi i fundit

URA: ZYRTARI I KOMUNËS SË ULQINIT PRISHI RENDIN DHE QETËSINË PUBLIKE

IMG-d9b7f05fd6eb177b8285b51400afd27f-VZyrtari i Komunës së Ulqinit Muhamet Nika të marten u vërsul fizikisht në funksionarët dhe aktivistët e Lëvizjes qytetare URA, gjatë dorëzimit të listës zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme lokale, pohojnë nga kjo lëvizje, ndërsa transmeton portal CdM.

Nika, siç than ato, ka shtyrë dhe sulmuar kandidatët për këshilltare dhe këshilltarë të lëvizjes URA, por edhe ka thyer shkronjat lëvizëse, të cilat URA i përdor në promovimet e veta.

URA rastin e lajmëroi në prokurori, e cila të njëjtin e karakterizoi si “pamundësimë të dorëzimit të listës zgjedhore” së bashku me prishje të rendit dhe qetësisë.

<iframe width=”660″ height=”330″ src=”https://www.youtube.com/embed/o8j3HNGzKNg” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top