Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Vdiq Ulqinaku më i vjetër: VDES 102 VJEÇ

Dushan Mitrov Miroviq vdiq të enjten në shtëpinë e vet familjare në Mëhallë të re.

Mitroviq vdiq në moshën 102 vjeçare dhe mendohet që ishte qytetari më i vjetër i Ulqinit.

Gjithë jetën e vet e kaloi në mënyrë të qetë dhe modeste dhe si i tillë vdiq, thonë miqtë e Dushanit.

Varrimi i Miroviqit do të jetë të mërkurën në Ulqin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top