Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

“Vijesti”: HAJDINAGA DHE REXHA NË PDS?

Gezim HajdinagaIsh kryetari i komunës së Ulqinit Gëzim Hajdinaga dhe kryetari i Partisë së prosperitetit demokratik Ali Rexha janë afruar Partisë demokratike të socialistëve, shkruajnë “Vijesti”.

Kryetari i PDS-së së Ulqinit Loro Nrekiq nuk deshi të komentoi këtë informatë. “Është e drejta e tyre qytetare për ke do të votojnë”, tha ai.

Kryetari i UDSH-së Mehmed Zenka ishte pak më konkret. “Kemi informatë që janë afruar PDS-së, por nuk kemi kontrolluar”, shtoi ai.

Kjo gazetë thekson që Zenka dhe Hajdinaga prej kohësh nuk janë në marrëdhënie të mira, si dhe që Hajdinaga nuk ishte në listën e UDSH-së për zgjedhje lokale.

6 comments

  1. Keta te dy jan antart prej ma te paret qe kur esht formu dps

  2. Besim, tkishin qen keta dy antart e par qe kur esht formu dps, te pakten do te ishin ne vendin e 30 ne listen e dps-it per keshilltare, por leni njerzit rahat. Hall mu marr me politike hall mos mu marr. Gzimi ka dal prej politike fare dhe nuk esht me aktiv ne jeten politike. Me qe mardheniet e Met Zenkes dhe Gzimi nuk jan aq te mira, Gzimi nuk eshte me aktiv ne parti, por kjo nuk don te thote qe Gzimi esht bere me DPS. Keto mund te jene vetem disa inate dhe jo te verteta qe simpatizuest e Metit mund ti shpifin.Leni njerzit rahat dhe merruni me gjendjen aktuale qe po ndodh me politikanet qe jane aktiv.
    Faleminderit

  3. 15 VITE ne pushtet me pushtuesit dhe tesh mi lan rahat se nuk paskan faj per kurgja,ironi e bukur kja.

  4. @lolipop..po pra UDSH 3 mandate hahahhahaha

  5. Kur nuk keni asnjifar faktit at’her isht gjyna me fol pallavra.

  6. prej kohes qe ka ik Gezim Hajdinaga ska me asnji investim ne ulqin, nji gur nuk esht vu.. sa ka qen kryetar Gezimi ka pas investime ne qytet kalldrami,ura,marina, rruga sukobine – ulqin, esht asfaltu ana malit ne cdo cep drita gjithkejt e tesh ? po njikyt dan populli i ulqinit si shoqin e nazifit qe ska lan gja pa vjedh e ska vu nji gur ne qytet mir e kena

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top