Friday , September 25 2020
Lajmi i fundit

“Vijesti”: MILLOSHEVIQ KOT PROVOJ TA BINDI GJEKEN

na-pomolu-izlaz-visemjesecne-krize-ul-parlamentu-forca-zagrljaju-dps-a-slika-302425Përfaqësuesit e partive politike nga Ulqini të cilët janë në koalicion me PDS-në në nivel shtetëror, me përjashtim të Forcës, janë takuar dje në Tivar me drejtorin politik të kësaj parti Tarzan Millosheviqin me tentim që mbas zgjedhjeve të së dielës të bëjnë shumicën dhe të marrin pushtetin.

Në atë tubim, siç shkruajnë “Vijesti”, përveç Millosheviqit, ishin dhe lideri i UDSH Mehmed Zenka dhe i Partisë demokratike Fatmir Gjeka, përfaqësuesja e LQ “Perspektiva” Zana Sarvan, shefi i PSD Selim Resulbegoviq dhe kryetari i PDS në Ulqin Loro Nrekiq.

Kjo gazetë shkruan që Gjeka nuk dëshiron të heq dorë nga funksioni i kryetarit të Komunës. “Koalicioni i tij me siguri nesër mbrëma do të sjell vendimin për fillimin e negociatave me Forcë dhe UDSH mbasi që këto parti janë të gatshme të ja lëshojnë Gjekes vendin e kryetarit të komunës”, shton kjo gazetë e Podgoricës.

11 comments

 1. Nga teksti origjinal nga Vijesti:

  ..Sastanku se nijesu odazvali predstavnici Force, koji su prije dva dana donijeli odluku da prvo pregovaraju sa albanskim partijama o formiranju vlasti u Ulcinju….

  Eshte pasus i rendesishem!

 2. mduket se isht kry kjo pun fatmiri po e ban me dps union dhe sdp…ndoshta edhe ma mir se fitohet nji pushtet stabil, ku jan vec parti nacionale i hyn grindja menjiher. Shpresojm qi kan me qen pushtet ma i mir se i kalumuni e ma popullor. forca isht mir me nejt opozit se bela forcohet prap mas 4 vitesh.

 3. Te lumt Forca si i rrin qendrimeve te veta dhe votuesve. Jeni e vetmja parti e cila ka majt qendrimin qe se pari te behet koalicioni mes shqiptareve. Ku jan kta patriotat Meti, Fatmiri, Zana, Bardhu mi nenj qendrimit, dolen vet patriota sezonal. Mezi kajne prit me shku ne Princess me nenj me serbt e malit te zi.
  Te lumt Forca deri ne djnd rrie qendrkmet e veta, se keta u tregun te shitun per pak pare.

  • Cfar qendrimesh ka nejt forca,ata skajn pas ftyr mu pa me tarzanin para kryetarve tjer ,se e dijns e kishijn shpla tan mir, e kajn kerku mu pa vet se ata jan special!,vetem tarzani i ka than smunet ashto….me pak fja dps si ka pranu me ba edhe nji manipulim

   • Qe sa me ta kallxu qendrimin e Forces se aja nuk e ka ndrru qysh ne fillim, por kta tjerte menjiher ne perqafim te DPS.

    29.01.2014 Forca: TË NISIN NEGOCIATAT ME SUBJEKTET SHQIPTARE
    31.01.2014 Gjeka dhe Zenka vërtetuan: E FITUAM INICIATIVËN E FORCËS
    01.02.2014 DN: GJEKA KËRKON VENDIN E KRYETARIT TË KOMUNËS
    02.01.2014 “Vijesti”: MILLOSHEVIQ KOT PROVOJ TA BINDI GJEKEN
    02.01.2014 Forca nuk i përgjigjet ftesës së PDS-së, të tjerët ne takim me PDS-ë
    03.01.2014 Gjeka dhe Zenka: DO TË PRANOJMË FTESËN E FORCËS

    • Kush e pshtovi nazifin mas vere me nej at karrig ,edhe ose se ka pas ma perkrahjen e kualicionit?
     Kush?

     • Me 28.01.2014 Cungu keqperdor fotagrafin ne podgoric si esht ba prej telefonit ti,ala dit sotit ska nap reagim mas akuzave Zenkes dhe Gjekes per manipulim.
      29.01.2014 A thu se kergja ska qen,pa ftyrsia e forces pa arsytim e sjelljeve kryetarit tynve sjell thirrje per bashkim kombetar, zenka ka than se dot flasim por veq ja kajn nis keq .
      1.01.2014 Gjithkush ka drejt me kerku ca don ,sisht vetem nji drejt e forces.
      2.01.2014 Skajn pas ftyr me dal para syve kryetarve tjer mas manipulimeve ca kajn ba ,e kajn kerku prej milosheviqit mu taku vet ,e millosheviqi ska pranu.
      3.01.2014 E kajn pranu ftesen vetem me shiku deri ku munet me arrit me manipulu nji se ka tret dore fare.

 4. Fatmir Gjeka ma i madhi ne vend

 5. marre Fatmirit me partite tjera nese bashkohen me pds po ku ka mend Fatmiri

 6. O popull SHQIPTAR,a dini cka pa flitni dapak,cvar pushtetit stabil me PSD-ne,kush na e zhgatrrej Ulqinin,mas nigjoni,le te bashkohen shqiptaret bashk,a mendoni se tesh pa na bajn si Budven,leni manipulimet ma,tesh ka mu pa kush esht per bashkim.

  • Ulqinak burr aspak

   Sdi kush ja nisi i pari me perqa koalicionin a forca a sdp,forca ka pas uzdaj se pa bahet me dps pa zgjedhje,vetem ljoro se ka nidju,,i ka than nazifit qytetart kajn me vendos.edhe nfund kajn vendos se forca ka qen mashtrus ma i madhi e kajn humb tre deputete,mas kishijn nap pare e tv sa kajn nap e ma shom kishijn tret….

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top