Friday , August 14 2020
Lajmi i fundit

“Vijesti”: NIMANBEGU NË KRYE TË LISTËS SË KOALICIONIT FORCA-UDSH-ASH

udsh-forca-ashMe marrëveshjen për koalicion trepalësh të cilën të enjten e kanë nënshkruar drejtuesit e Forcës së re demokratike, Unionit Demokratik i Shqiptarëve (UDSH) dhe Alternativës Shqiptare (ASH) është paraparë që kryesuesi i listës në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 16 tetorit të jetë funksionari i Forcës Genci Nimanbegu, shkruan “Vijesti”.

Siç shtohet, i dyti në listë do të jetë lideri i UDSH-së Mehmed Zenka, gjersa në pozicionin e tretë gjendet përfaqësuesi i ASH Nik Gjeloshaj.

Zenka për këtë gazetë tha se për vendet tjera në këtë listë nga radhët e partisë së tij do të vendoset në mbledhjen e sotme të Këshillit qendror të UDSH-së.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top