Saturday , February 27 2021
Lajmi i fundit

“Vijesti”: TENTUAN QË NJË TONË KANABIS NË MUAJ TA KONTRABANDOJNË NGA SHQIPËRIA

Lisice, prangaGrupi kriminal të cilin sipas gjasave e formoi S.U. nga Ulqini çdo të tretën ditë ka tentuar të kontrabandojë rreth 100 kilogram kanabis sativa nga Shqipëria në vendet e Bashkimit Evropian, shkruan “Vijesti”.

Ky grup kriminal e kaloi drogën nëpër lumin Buna me skafe, e pastaj ia shpërndau grupeve kriminale në Serbi, Bosnje dhe Hercegovinë dhe Kroaci, e më tej drejtë Bashkimit Europian.

Grupi u shpartallua dje në aksionin e madh policor, në të cilin, përveç të tjerëve, u arrestuan edhe 15 qytetarë të Ulqinit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top