Monday , July 13 2020
Lajmi i fundit

Vizita: NESËR BINJAKËZIMI I ULQINIT DHE SERIKUT

Delegacioni ne AntaliaKryetarët e komunave të Ulqinit dhe Serik, Fatmir Gjeka dhe Ramazan Çalik, do të nënshkruajnë nesër në atë qytet  në regjionin turk Antalia, protokollin mbi binjakëzim, njoftuan mediet në atë vend.

Delegacioni shtatë anëtarësh i komunës së Ulqinit qëndron në vizitë zyrtare në Turqi prej të martës deri të dielën.

Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij do të takohen me Drejtuesin e këtij distrikt Erol Rustemoglun, dhe me shefin e porsazgjedhur të diplomacisë turke Mevlut Çaushoglun.

Nga delegacioni i jonë thonë që janë shumë të kënaqur, sepse në Turqi janë pranuar me respektin më të madh.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top