Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Vizitë: PRESIDENTI I SHQIPËRISË TË MARTËN NË ULQIN

Ilir MetaPresidenti i Shqipërisë Ilir Meta do të qëndrojë me 21 dhe 22 janar në vizitë zyrtare në Mal të Zi, ku me nderimet më të larta shtetërore do ta presë presidenti i Malit të Zi Millo Gjukanoviq,

Është paralajmëruar që, gjatë vizitës zyrtare në vendin tonë, Meta do të takohet me kryetarin e Kuvendit Ivan Brajoviq dhe kryeministrin Dushko Markoviq.

Ditët e dytë të vizitës presidenti i Shqipërisë do të vizitojë katedralën e Shën Pjetrit Apostullit në Tivar dhe arqipeshkvinë e Tivarit.

Pas vizitës së Kalasë së Ulqinit, do të organizohet dreka e punës me anëtarët e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top