Sunday , September 27 2020
Lajmi i fundit

Ylli botëror: STONE APELOI PËR SHPËTIMIN E KRIPORES

StoneKëngëtarja e rrymës soul e njohur botërisht Joss Stone pak kohë më parë ishte në Kripore dhe apeloi për mbrojtjen e saj.

Stone, siç shumëkush mendon, një nga këngëtaret më të mira soul të të gjithë kohërave.

Është e njohur edhe për faktin që në koncerte këndon zbathur. Deri tani ka shitur mbi 15 milion albume duke u bërë një nga këngëtaret më të shitur të kohës së saj, soul këngëtarja më e shitur në mijëvjeçarin e ri, por edhe këngëtarja më i shitur britanike e kohës së vet.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top