Sunday , February 23 2020
Lajmi i fundit

ZEC: PËR SHKAK TË ZHURMËS PAGUAJMË PENALLTITË OPERATORËVE TURISTIK

Radomir Mikan ZecPërfaqësuesit e ekonomisë turistike në takimin me kryeministrin Dushko Markoviq në Dhomën Tregtare të Malit të Zi të mërkurën në veçanti theksuan problemin e zhurmës, ekonomisë informale dhe objekteve ilegale dhe të përkohshme.

Drejtori i Ndërmarrjes Hotelerike – Turistike “Riviera e Ulqinit” Radomir Mikan Zec theksoi problemin e zhurmës në Adë të Bunës të cilën disa lokale në këtë zonë e bëjnë gjatë sezonit.

“Për këtë arsye duhej të paguanim penalltitë operatorëve turistik”, tha ai.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top