Friday , August 14 2020
Lajmi i fundit

Zenka: HARRUAN PLATFORMËN MBASI RREGULLUAN POZICIONET E VETA NË QEVERI

Mehmed ZenkaKryetari i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka deklaruar se ligji ekzistues zgjedhor degradon të drejtat e përfaqësuesve të këtij komuniteti nacional në krahasim me periudhën kur ato kishin njësi të veçantë zgjedhore.

Ai, siç transmeton Koha javore, e përjavshmja në gjuhën shqipe në Mal të Zi, kritikoi partitë nacionale shqiptare që nuk arritën të bëjnë platformë të përbashkët zgjedhore.

“U organizuan disa takime dhe menjëherë u harrua kjo iniciativë mbasi që i rregulluan pozicionet e veta në Qeverinë malazeze”, tha Zenka.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top