Tuesday , September 29 2020
Lajmi i fundit

Zenka: KOALICIONI I RI JOPARIMOR

Mehmed Zenka, UDSH, DUAKryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka deklaruar që koalicioni i pushtetit të ri në Ulqin të cilin e përbëjnë „Bashkë për të ardhmen e Ulqinit“, Forca e re demokratike dhe Mali i Zi Pozitiv është joparimor. „Miqtë e vjetër janë edhe në pushtet të ri. Çmos kanë folur njëri për tjetrin gjatë fushatës parazgjedhore, ndërsa tani rrinë bashkë. Shoqëria pa parime nuk është e jona“, tha Zenka për „Vijesti“.

Kryetari i Këshillit komunal të partisë Socialdemokrate Selim Resulbegoviq ka thënë që koalicioni i ri nuk i duket shumë optimistë. „Dyshoj që edhe ato vetë besojnë që mund të arrijnë diçka“, theksoi ai.

7 comments

  1. Z.zenka tesh ju dalin tana rrenat e tradhtit e nazif cungut dhe gjekes te cilat i kajn ba ndaj juve dhe partis te juaj.rrena i ka kamt e shkurta kan thene njerzit e mocem dikur.e sa i perket dritan abazit ka harru se cfar akuzash ka ber ndaj gjekes dhe cungut duke i thene qe gjeka dhe cungu jan njerez me negativ ne histori te ulqinit.koha do ta deshmoj te veten.ksi lloj pushteti jo qe eshte vec artificial por edhe me katastrofal ndonjeeher ne komune te ulqinit duke e ditur shum mir qe keto zgjedhje jan ber vetem e vetem qe cungu ta hedh nga pushteti gjeken si dhe e kunderta gjeka ta hedh cungun.andaj mos te harrojm te gjitha keto gjera por edhe sa armiqesi kajn gjeka dhe cungu ndermjet tyre.shum shpejt populli do ta kuptoj se kush ka luajtur lojra ketu dhe kush esht tradhetar.e ju Z Zenka ju njef te gjith popullit ulqinit dhe malit te zi…ken qen dhe jeni zotni dhe njeri i sinqert ne cdo aspekt dhe e verteta shum shpejt donte dal ne shesh.

    • KUSH DO SI TE JESH TI ,NELI,TE LUMT DORA SE CKA KE SHKRU BRRAVO

      • Senadi-me besa se nuk jam adhurues as i Z zenkes as i Z cungut as i z fatmirit etj etj por perkundrazi jam adhurues edhe e adhuroj vec Zotin Nje.por te gjith jetom ne Ulqin e e njohim kush esht Z zenka e cungu e fatmiri po edhe mehmet bardhi.kemi harruar ose nuk dona me dit e flasim me emocione se Meto zenka asht ul ne tavoline me “shqipetar”si e quajn vedin cungu dhe fatmiri por ne mbrembje ne ore te vona cungu gjeka genci kan shkuar ke dps dhe ber marrveshje te mshehta me ta.kjo esht 100% e sakt!dhe kyt gja e din cdo qytetar i ulqinit….dhe si tash Zenken e bejne tradhtar shqipetar.kan harruar se po njaj Zenka ka qen gjithmon per bashkim por si asht par puna kto ska te bej per bashkim shqipetaresh por ka te bej vetem e vetem per ceshtje dhe interesa personale

  2. Un vec nji brengosje kam si intelektual. Brengosja ime i perket manipulimit te nje pjese te rinis nga ana e zenkes. Nuk ka kujt mi fol ma pralla dhe e ka gjet nji pjese te rinise se ulqinit te gjysemarsimuar neper shkoder etj. dhe ende po manipulon me ta. Aja rini ka me ngec ne cdo aspekt me zenken dhe ka mi cu prej gabimit n gabim. M vjen keq sepse aty ka da djem t mir qe me te vertet nuk e kajn vendin aty. I baj thirje gjith ulqinakve qe ti bashkohen forces sepse vec aty eshte shpresa se ulqini prap do ta fitoj kryetarin. Te gjitha rrugt tjera ( pozitivna, union, sdp ) cojn drejt percamjes dhe mundsis qe dikush tjeter tash e tutje gjithmon ta kete kryetarin.

  3. ju vetum maras mudeni me ja pas,ma mir kta se si e kan rujt identitetin, se sa disa qi sillen si t fryjn era. e normal qi politika i ka kto gjykime por kur eshte situata politike si ka qen ksaj rradhe, jan tregu si nje fuqi .pos nje partis udsh.kto jan fakte edhe do t shkruj historija .

  4. Uroj koalicionin jete te gjate ,sinqeritet dhe suksese ne keto kater vite .Per mendimin tim kjo ishte mundesja ma e mir e mundshme ne keto rrethana.Nese deshirojme te analizojme arsyen se pse u be cka u be ku problem nuk e ka zanafillen ne vitet e fundit ky problem lindi me themelimin e partise se dyte,trete,katerte…..te partve(fraksione) shqiptare dhe si rrjedhoje situata politike erdhi ketu ku erdhi Nje mendimin I ketille ndoshta dukes se un jam per nje sistem monopartjak,por kjo nuk eshte e vertete sepse ne Ulqin nje parti politike eshte pak ,tri jan shum. atehere parti apo partite opozitare lete jen ato te malazezeve mbasi qe Podgorica (Titogradi) nuk heq dor nga ambicjet e vjetra .Andaj edhe nje her urime !

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top