Friday , January 18 2019
Lajmi i fundit

Zgjedhjet presidenciale: EDHE JAKUPI PËRKRAH MILLON

Isat JakupiLideri i Partisë qendrore shqiptare për integrime dr. Isat Jakupi deklaroi se në organet e kësaj parti, me shumicë votash, u vedos që në zgjedhjet presidenciale të përkrahet kandidati i PDS-së për president Millo Gjukanoviq.

Theksohet se kjo parti nacionale shqiptare ishte faktor kyç në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016, si dhe që në zgjedhjet lokale përkrahu Forcen e re demokratike.

„Mendojmë se Gjukanoviq është garant i paqes dhe stabilitetit dhe se me vizionin dhe mençurinë e vet nuk do të lejojë asnjë lëshim kur bëhet fjalë për popullin shqiptar“, tha Jakupi duke shtuar se ky ishte motiv për sjelljen e vendimit të till të partisë së tij.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top