Friday , June 22 2018
Lajmi i fundit

Zjarret shpërthejnë në Bregdet: ZJARRFIKËSIT E ULQINIT NDIHMOJNË NË TIVAR

Zjarri, Flaka, Pozar, VatraNë pjesën e madhe të Bregdetit të Malit të Zi dhe në Podgoricë këto ditë, të ndihmuar nga era veriore, zjarret kanë përfshirë hapësira të mëdha.

Për fat të mirë, në komunë të Ulqinit nuk ka zjarre të mëdha, por është i domosdoshëm kujdesi maksimal. Shkaku dhe pasojat e zjarrit të vjetshëm në Mal të bardh janë paralajmërim i mjaftueshëm.

Prandaj përfaqësuesit e Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit të Ulqinit po ndihmojnë kolegët e vet. Kështu ato mbrëmë kanë fikur zjarrin në Spiç, në Komunë të Tivarit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top