LD në MZ: TELEGRAM NGUSHËLLIMI T.XHAFERIT

Saubih MehmetiKUVENDI I MAQEDONISË SË VERIUT
Kryetarit – Talat Xhaferi

I nderuar, Kryetar i Parlamentit, zotëri Talat Xhaferi,

Me trishtim, kemi ndjekur lajmin e hidhur, me rastin e aksidentit të ndodhur në Gostivar, më 13.02.2019, ku autobusi humbi kontrolin dhe u rrokullis, e për pasojë shkaktoi viktima me bilans tragjik, ku humbën jetën 14 persona.

Në këto momente të rënda, gjithë opinioni shqiptarë në Mal të Zi, është i tronditur dhe ndjen dhembje të thellë për humbjen e jetës së 14 personave. Kjo është një humbje, e pakompensueshme, për familjarët e viktimave dhe shoqërisë në tërësi, andaj në emër të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi, në emër të Kryetarit të nderit, zotëri Mehmet Bardhit dhe në emrin tim personal, pranoni ngushllimet më të thella, për viktimat e kësaj ngjarje tragjike, dhe Ju lutëm që ngushllimet tona t’ju prëcjellni familjarëve të viktimave.

Të lënduarve u uroj shërim të shpejtë, e të kthehen sa më parë në shtëpitë e veta.

Me pikëllim dhe respekt ndaj viktimave,

KRYETARI,
Saubih Mehmeti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer