A.Resulbegoviq: TASH NËNTË VITE NA NËNVLERËSOJNË BRUTALISHT

Amko ResulbeguKryetari i Këshillit Grevist të punëtorëve të hotelit „Otrant“ Amir Resulbegoviq tha se ai dhe gati 60 kolegë të tij tash nëntë vite janë në pozitë shumë të vështirë.

„Ne u pushuam nga puna pa vendime, edhe pse ishim të punësuar në kohë të pacaktuar, nuk kemi të drejtë as për ndihmë sociale, ndërsa sipas vendimeve të gjykatave secili prej nesh duhet të paguajë rreth 1.500 euro shpenzime gjyqësore. Jemi të zemëruar, askush nuk na vënë vesh, e të gjithë e dinë për çfarë bëhet fjalë“, tha ai duke shtuar se punëtorët do të ndërmarrin një sërë hapash që të tregojnë këtë gjendje.

„Do të organizojmë tubimin e familjeve tona para ndërtesës së Gjykatës Themelore dhe të Komunës së Ulqinit, ftojmë kryeministrin Dushko Markoviq ta analizojë rastin tonë, si dhe prokurorin e lartë shtetëror Ivica Stankoviq dhe prokurorin special shtetëror Milivoje Katniq. Do të mblidhemi edhe në Podgoricë para Delegacionit të BE-së dhe Ambasadës së SHBA“, tha Resulbegoviq.

Shtoi se ai e fitoi të drejtën për pensionin invalidor dhe me 164 euro në muaj mban familjen gjashtëanëtarësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre