Abazovic: ATAK NA DJEKU POSLIJE IZBORA U PODGORICI

 

“Mogu da kažem da ću pomno da pratiti proces i na kraju se politički odgovorno odnijeti u skladu sa onim što bude konačan ishod”, rekao je poslanik Pozitivne Crne Gore Dritan Abazović za radio Antena M nakon što ej protiv predsjednika opštine Ulcinj Fatmira Đeke podnijeta krivična prijava zbog zloupotrebe službenog položaja.

Abazović napominje da mu je čudno to što je to pitanje pokrenuto odmah nakon podgoričkih izbora. “Očekivao sam da će ataci na lokalnu samoupravu krenuti u tom periodu tako da mogu to da dovedem i u vezu sa tim. S tim što se apsolutno ograđujem od amnestiranja bilo koga ko je na bilo koji način urušio javni interes. I prvi ću stati u odbranu istine i pravde, a ne bilo kojeg pojedinca ili koalicionog partnera ili druga ili brata, ukoliko se zaista pokaže da su bile neke radnje koje nijesu u skladu sa zakonom”, objašnjava Abazović.

Ljoro Nrekić iz DPS-a kaže da slučaj Đeke treba da se preispita. “Ako je šta skrivio da snosi odgovornost. Bez obzira što je predsjednik opštine, ako je to uradio a nije se dokazalo, treba da snosi odgovornost. Sve u skladu sa zakonom”, rekao je Nrekić.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

New York: Kryeministri Dritan Abazoviq takohet me diasporën shqiptare
New York: Kryeministri Dritan Abazoviq takohet me diasporën shqiptare

Kryeministri malazez Dritan Abazoviq i cili ndodhet për një vizitë disaditore në Nju Jork, pjesëmarrjen në sesionin e 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB), zhvilloi një sërë

Tenderi në vijim: SË SHPEJTI ASFALTIMI I BULEVARDIT “TEUTA”
Tenderi në vijim: SË SHPEJTI ASFALTIMI I BULEVARDIT “TEUTA”

Menjëherë pas normalizimit të Portalit të Prokurimit Publik, Komuna e Ulqinit shpalli tender për asfaltimin e rrugëve në territorin e kësaj vetëqeverisje lokale. Siç thuhet në ftesë, vlera totale e këtyre

Suela Dibra Kaca: FËMIJËT GJITHNJË E MË SHUMË KANË NEVOJË PËR KËNDET E LOJËRAVE
Suela Dibra Kaca: FËMIJËT GJITHNJË E MË SHUMË KANË NEVOJË PËR KËNDET E LOJËRAVE

Të gjithë i kujtojmë vitet e fëmijërisë dhe ndër kujtimet që nuk i harrojmë asnjëherë janë lojërat me shokët e shoqet dhe aventurat e bukura të asaj moshe. Sot fëmijët tanë përballen me një përvojë tërësisht

Takimi me afaristët turistik: FILLUAN PREGADITJET PËR SEZONIN E ARDHSHËM
Takimi me afaristët turistik: FILLUAN PREGADITJET PËR SEZONIN E ARDHSHËM

Në hotelin Otrant, me inicjativë të Organizatës Turistike të Ulqinit, është organizuar takimi ndërmjetafaristëveturistik të qytetit, udhëheqësisë së Komunës, dhe ndërmarrjes sh.p.k. “Veprimtaritë Komunale”.

TAEKWONDO ULQINI: TETË MEDALJE NGA TURNEU NË SARAJEVË
TAEKWONDO ULQINI: TETË MEDALJE NGA TURNEU NË SARAJEVË

Të shtunën me datë 24.09.2022 në Sarajevë u mbajtë turneu ndërkombëtarë “Hadzici friends” në sportin e Taekwondo-së për të dy disciplinat, Ndeshje dhe Forma. Ky aktivitet i Taekwodo-së mblodhi