Abazoviq: Festa e Pashkëve është nxitje për të ringjallur besimin në fitoren e së mirës ndaj të keqes

 

IMG-4b53513d9fe220dec8bac40609f0bd99-VLideri i Lëvizjes Qytetare URA, Dritan Abazoviq, uroj festat e pashkëve të gjithë besimtarëve të besimit katolik.

“Festën më të rëndësishme krishtere, e festofshi ashtu siç i ka hije, me më të dashurit tuaj në paqe, mirëqenie dhe plot shëndet. Festat si kjo le të kontribuojnë për respekt ndaj njëri tjeteit, tolerancë dhe dinjitet, si vlera themelore të shoqërisë sonë, por dhe të gjithë njerëzimit. Pashkët le të sjellin paqe shpirtërore dhe prosperitet, të kujtojmë virtytet e përhershme dhe të qëndrueshme të njerëzimit. Me dëshirë qe festa të zgjojë tek ne më të mirën e mundëshme “, tha Abazoviq.

Ai uroi që festat e Pashkëve ti presim në ditë më të mira për të gjithë qytetarët e Malit të Zi. “Festat e Pashkëve janë një nxitje për të ringjallur fitoren simbolike e së mirës ndaj të keqes, dhe të rikthejmë besimin se vlerat e vërteta të njerëzimit janë të pavdekshëm dhe se për ta ja vlen që të luftohet, ashtu siç ja vlen të luftohet për një tjetër Mal të Zi, më të mirë dhe të barabartë, për një të ardhme më të mirë dhe të ndritshme,” përfundoi  Abazoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Abazoviq: NË ULQIN NË SHTATOR FILLON NDËRTIMI I HOTELEVE TË KATEGORISË SË LARTË
Abazoviq: NË ULQIN NË SHTATOR FILLON NDËRTIMI I HOTELEVE TË KATEGORISË SË LARTË

Kryeministri i Malit të Zi Dr Dritan Abazoviq tha se Ulqini më në fund do të ketë hotele me pesë yje. Siç deklaroi ai, “Sunny Palace” do të ndërtojë një hotel luksoz në vendin e ish “Galebit”, në të cilin

OT: MBI 40 MIJË MYSAFIRË TË REGJISTRUAR QËNDROJNË NË ULQIN
OT: MBI 40 MIJË MYSAFIRË TË REGJISTRUAR QËNDROJNË NË ULQIN

Edhe në mes te gushtit Ulqini shënon një vizitë të shkëlqyer, bëjnë të ditur nga Organizata Turistike. Siç theksohet, në rivierën e Ulqinit qëndrojnë 40.715 mysafirë, prej të cilëve rreth 80 për qind janë

Sonte manifestimI tradicional: “DITËT E BAMIJEVE” NË KALA
Sonte manifestimI tradicional: “DITËT E BAMIJEVE” NË KALA

Aktiviteti “Ditët e bamjes”, tradicionalisht për të pestën vit me radhë do të mbahet sonte, në sheshin Servantes në “Palata Venezia” në Kala, me fillim nga ora 20:00. Turistëve dhe të gjithë vizitorëve

Forca: A.LLUNJI KOORDINATOR PËR ULQIN DHE TIVAR NË TË MIRAT DETARE
Forca: A.LLUNJI KOORDINATOR PËR ULQIN DHE TIVAR NË TË MIRAT DETARE

  Nga Forca e re demokratike është kumtua që sot Asllan Llunji është emëruar Koordinator për Ulqin e Tivar në Ndërmarrjen të Mirat Detare. Asllani lindi në Tivar me 12.02.1992. Shkollën fillore e

Qeveria: GJITHÇKA GATI PËR FILLIMIN E NDËRTIMIT TË KOPSHTIT NË FUSHËN E ULQINIT
Qeveria: GJITHÇKA GATI PËR FILLIMIN E NDËRTIMIT TË KOPSHTIT NË FUSHËN E ULQINIT

Ajo që është pritur prej shtatë vitesh, ndërtimi i çerdhes së re në Fushën e Ulqinit, është në prag të realizimit. Për këtë projekt kredia është miratuar nga Banka për Zhvillim e Këshillit të Evropës,