Abazoviq: PËRGATITET “INCIZIMI” I RI NË ULQIN

Dritan Abazoviq Strazbur, Dritan Abazovic StrazburDeputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq ka paralajmëruar që kushtet për mbajtjen e zgjedhjeve të ardhshme lokale në Ulqin po përkeqësohen dhe që tani janë vërejtur presionet ndaj qytetarëve. “Është e dukshme që shantazhohen njerëzit, ndërsa keni situatën që asfaltohen rrugët në fshatra. Nuk jam i sigurt a ka punësime, sigurisht ka presione në arsim, që do të thotë që kushtet në përgjithësi nuk dallojnë në krahasim me të gjitha zgjedhjet e kaluara, të cilat ishin të mbushura me parregullsi”, tha ai për “Dan”.

“Definitivisht, ky pushtet dhe partnerët e tij, e ato janë partitë nacionale Shqiptare, nuk dijnë të sillen ndryshe politikisht. Ekzistojnë dyshimet e shumta dhe mund të thuhet që tani që institucionet do të jenë para një testi të madh kur bëhet fjalë për zgjedhje të drejta në këtë komunë”, përfundoj Abazoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit
Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit

Me këtë emër, në kuadër të Biznis Klubit “Ana e Malit”( BKA-së) në vitin 2013 u themelua ky ansambël me qëllim ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kulturore dhe artistike të zonës së Anës së Malit. Kryetari

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 10 shkurt, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: një pjesë

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi